خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / آموزش ها / آموزش تند خوانی

آموزش تند خوانی

دوره آموزش تندخوانی

آموزش تندخوانی و شیوه های تندخوانی یکی از مهم ترین اصول های مطالعه نوین می باشد که اگر شما ترفند های تندخوانی را کامل بلد باشید و تمرینات آن را انجام دهید میتوانید بازدهی خود را ده برابر کنید !

تند خوانی چیست؟

مفهوم دقیق تندخوانی این است که ما بتوانیم با بالاترین سرعت یک متن یا کتاب را بخوانیم ، اما سوال این است که آیا این کار بازدهی مناسبی دارد؟

تحقیقات دانشمندان نشان می دهد که برای مغز فرقی نمی کند یک بار کلمه را بخوانید یا ده بار، در هر صورت بعد ده روز آن را به یک اندازه فراموش خواهد کرد.
به این نمودار فراموشی مطلب که به آن (منحنی فراموشی ابینگهاوس) می گویند توجه کنید :

آموزش تندخوانی

آموزش تندخوانی

پس به جای اینکه فقط یک بار به مدت یک ساعت یک متن را بخوانید،‌بهتر است روزی ۸ دقیقه به مدت یک هفته آن متن را مطالعه کنید.بنابرین پیوستگی خیلی بیشتر اهمیت دارد.

 

بازدهی ها بعد از یک سال چگونه است ؟

 

کسی که با روش تندخوانی کار میکند :

۹۳%

کسی که عادی میخواند (همراه با مرور)  :

۶۶%

فردی که علاوه بر معمولی خواندن مرور درست ندارد :

۳۵%

باز هم فکر میکنید که این ها حقیقت ندارند؟ خب پس همین الان مقاله تندخوانی در ویکی پدیا را مطالعه کنید

 

برای اینکه تندخوانی را یاد بگیرید و تندخوان شوید کافیست روزی یک ساعت به مدت ۳۰ روز تمریناتی را که ما آماده کرده ایم انجام دهید.

 

آیا تندخوانی بدرد کنکور و درس های مدرسه هم میخورد؟

باید توجه داشته باشید تندخوانی فقط برای مطالعه روزنامه و مجله نیست، بلکه در کل یک روش عالی و نوین در طی تحقیقات چندین سال است که اثبات شده این روش بازدهی بالایی دارد و در هر حال میتواند به کمک شما بیاید

 

چگونه تندخوانی خود را محاسبه کنیم؟

قبل از اینکه وارد مبحث تندخوانی شوید و آن را یادبگیرید بهتر است اول ببینید که خودتان کجای کار هستید، خب برای اینکه آن را بسنجید.

یک کتاب بیاورید

بهتر است کتاب عکس دار نبوده و کامل متن پشت سر هم باشد. خب الان ۶۰ ثانیه زمان بگیرید و از صفحه یک شروع کنید به خواندن. وقتی زمانتان به اتمام رسید طبق فرمول زیر عمل کنید.

۱- ابتدا میانگین کلمات هر خط کتاب را به دست آورید

۲- تا چند خط خوانده اید؟ کلمات را ضربدر آن کنید.

۳- عدد به دست آمده سرعت شماست، مثلا اگر ۲۰۰ را به دست آورید، سرعت خواندن کلمات در دقیقه است.

اگر بین ۱۰ تا ۱۵۰ باشد، واقعا ضعیف است و ۱۵۰ تا ۲۵۰ متوسط، و ۲۵۰ تا ۵۰۰ خوبه ، ۵۰۰ تا ۶۰۰ عالی و حرفه ای. و اینکه طبق آمارها میانگین سرعت مطالعه ایرانی ها همان ۱۵۰ می باشد.(لطفا در قسمت نظرات سرعت اولیه خود را اعلام کنید)

تندخوانی یک روزه به دست نمی آید !

 

امیدوارم بعد از انجام تست نا امید نشده باشید زیرا هیچ فردی مادرزادی تندخوان نبوده و کافیست که روزی یک ساعت به صورت تفریحی این دوره را تمرین کنید، اصلا سخت نیست بلکه شیرین است وقتی می توانید ده برابر نسبت به قبل بازدهی بیشتری داشته باشید.

خودتان انتخاب کنید : یک ماه وقت بگذارید و تندخوانی را یادبگیرید، یا اینکه همینگونه که هستید ادامه دهید و ۱۰ برابر ضعیف تر نسبت به یک تندخوان شوید !

 

مضرات تندخوانی

 

تندخوانی هیچ آفت و مضراتی ندارد، تنها زمانی دردسر ساز می شود که شما آن را کامل یاد نگیرید و با خواندن دو مقاله کوچک فکر کنید تندخوان هستید و شروع کنید به اشتباه خواندن !

 

انعکاس هوش

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی

درباره ی انعکاس هوش

مردم خوب ایران همیشه جایی برای پیشرفت و شاد بودن را در وجود خود دارند و بایستی با کمک به هم این مهم اتفاق افتاده تا شاهد شادی مردممان باشیم. آموختن راهی برای پیشرفت همه است. انعکاس هوش

مطلب پیشنهادی

عادت افراد منظم! چطور منظم باشیم؟

واژه‌های زیادی وجود دارند که برای بسیاری از ما بار معنایی منفی دارند یا لااقل …

تند خوانی

?تند خوانی : ✅ تندخوانی مثل بسیاری از مهارتهای دیگر آموختنی است و عواملی مثل …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی