خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / آموزش ها / سحر خیزی و موفقیت

سحر خیزی و موفقیت

?چگونه می توانیم عادت سحرخیزی را در خود ایجاد کنیم:

۱️⃣ برای تثبیت عادت سحرخیزی ۶۶ روز به خود فرصت دهید.

آخرین تحقیقات نشان داده اند که ۶۶ روز زمان برای ایجاد یک عادت جدید نیاز است. به بیان دیگر اگر تا به حال فردی سحرخیز نبوده اید ۶۶ روز زمان نیاز است که عادت سحرخیزی در شما تثبیت شود. اشتباه رایج بین کسانی که می خواهند یک عادت جدید خوب را در خود ایجاد کنند این است که بعد از چند روز تسلیم می شوند. همواره این نکته را به یاد داشته باشید:

✨تغییر در ابتدا سخت است، در اواسط آشفته کننده است اما در آخر باشکوه و افتخارآمیز خواهد بود.✨

در نتیجه اگر فردی هستید که عادت به سحرخیزی ندارید باید بدانید که برای ایجاد عادت جدید سحرخیزی باید از سختی ها و آشفتگی های چند روز اول عبور کنید و ناامید نشوید. در واقع بعد از ۶۶ روز، سحرخیزی به امری عادی برای شما تبدیل می شود به نحوی که دیگر نخواهید توانست دیرتر از ساعت ۵ صبح بیدار شوید.

۲️⃣هر روز راس یک ساعت دقیق بیدار شوید.

هر روز زمان یکسانی از خواب برخیزید. یک روز ساعت ۵ بیدار نشوید و روز دیگر ۵:۳۰٫ خود را متعهد کنید که تا پایان ۶۶ روز در زمان ثابتی بیدار شوید. تنها در این صورت است که عادت سحرخیزی به ثبات می رسد

۳️⃣ از قانون ۲۰/۲۰/۲۰ استفاده کنید.

برای یک ساعت اول بیداری تان برنامه داشته باشید. این برنامه می تواند به دلخواه خودتان تنظیم شود. به عنوان مثال می توانید از برنامه زیر استفاده کنید:

? ۲۰ دقیقه اول را به ورزش و نرمش اختصاص دهید: این کار باعث افزایش دوپامین خون شما می شود که سطح انگیزش شما را بالا می برد، همچنین باعث ترشح سروتنین می شود که عامل ایجاد شادی است، همچنین نرخ متابولیسم شما را بالا می برد.
?۲۰ دقیقه دوم را به مرور و اولویت بندی برنامه روزتان و همچنین مرور اهداف بلندمدت‌تان اختصاص دهید: این کار باعث می شود در طول روز در بالاترین سطح بازده و تمرکز باشید و همچنین باعث می شود در همان ابتدای صبح آتش شور و اشتیاق در وجودتان شعله ور شود.
? ۲۰ دقیقه سوم را به یادگیری اختصاص دهید: هر چه بیشتر بدانید بیشتر می توانید به دست آورید، اگر تصمیم دارید درآمد خود را ۲ برابر کنید زمان مطالعه و یادگیری‌تان را ۳ برابر کنید.

۴️⃣ در جدول برنامه روزانه تان برای انجام فرآیند آماده سازی صبحگاهی تان حداقل یک ساعت زمان ثابت اختصاص دهید. بهترین بازه زمانی ۵ تا ۶ صبح است. این بازه زمانی را حتما در جدول برنامه روزانه تان بنویسید. زیرا هنگامی چیزی را می نویسید به صورت ناخودآگاه نسبت به آن متعهد خواهید شد.

۵️⃣ ساعت زنگ دار خود را دور از تخت خواب قرار دهید. این کار باعث می شود حتی اگر تمایلی برای بلند شدن از تخب خواب نداشته باشید، مجبور شوید بلند شوید و ساعت را خاموش کنید. زیرا بیشترین مقاومت برای بیدار نشدن معمولا در همان یک دقیقه اول بیداری است.

۶️⃣ برای اینکه بتوانید به باشگاه افراد سحرخیز بپیوندید باید شب ها قبل از ۱۱ شب بخوابید، به این منظور یادتان باشد که به هیچ وجه در اتاق خواب از لوازمی مانند کامپیوتر و یا موبایل استفاده نکنید. هرگز قبل از خواب در اینترنت و شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و اینستاگرام گشت و گذار نکنید، هرگز اخبار و یا تلویزیون تماشا نکنید.

⚠️در آخر یادتان باشد:

⭐️ اگر می خواهید به نتایجی دست یابید که فقط ۵ درصد افراد جامعه به آن دست می یابند، باید کارهایی را انجام دهید که فقط ۵ درصد از افراد جامعه جرئت و اراده انجام آن را دارند.⭐️

#قاسم_حاجی_آبادی


 

نخستین کاری که ۱۵ فرد بسیار موفق در جهان پس از برخاستن از خواب انجام می دهند.

مسلم است میان افراد موفق و افرادی که توفیق کمتری در زندگی بدست می آورند تفاوت هایی وجود دارد. یکی از زمان های تعیین کننده در موفقیت های چنین افرادی فعالیت ها و برنامه ریزی هایی است که آنها در هنگام صبح انجام می دهند.

تقریبا در تمام فرهنگ های جهان جملاتی چون «سحرخیز باش تا کامروا شوی» با تعابیر مرتبط با همان فرهنگ وجود دارد و به نظر می رسد که افراد موفق چنین پیام هایی را در مقایسه با سایرین جدی تر تلقی می کنند. بسیاری از آنها عاداتی را در هنگام صبح دارند که چالش های مابقی روز را برای شان آسان تر می کند. چه در گروه افرادی باشید که صبح ها مدیتیشن می کنید، یا برای بقیه روز خود برنامه ریزی می کنید و یا سایر عادات مثبت را در پیش می گیرید، همگی این کارهای سازنده می توانند مرزی بین شما و افراد ناموفق به وجود آورند.

از آنجایی که سبک زندگی افراد موفق، مورد توجه خوانندگان محترم روزیاتو قرار گرفته، امروز نیز بر آنیم تا برخی از عادات صبحگاهی افراد موفقی چون «باراک اوباما» رئیس جمهور اسبق آمریکا، «اُپرا وینفری» ثروتمندترین زن جهان و ۱۳ فرد مشهور و موفق دیگر جهان را با شما در میان بگذاریم. در مرور این موارد با ما همراه باشید:

 

۱- مارک کیوبن

1

 

«مارک کیوبن» یکی از سرمایه داران آمریکایی که صاحب تیم «دالاس ماوریکس» و چند شرکت دیگر است در مورد عادات صبحگاهی خود می گوید که پس از برخاستن از خواب با لبخندی بر لب، به مدیتیشن و تمرکز بر تجارت خود می پردازد. وی لبخند زدن را یکی از عوامل مهم در موفقیت می داند.

۲- باراک اوباما

2

 

رئیس جمهور اسبق آمریکا که مدت کوتاهی است که ریاست جمهوری او پایان پذیرفته، از آماده کردن خود برای انجام سایر کارهای روزانه و کوتاه تر کردن زمان خواب در هنگام صبح توضیح می دهد. وی ۵ ساعت در شبانه روز می خوابد و زمانی که از خواب برمی خیزد زمان کمتری را صرف کارهای کم اهمیت می کند. او زمان چندانی را برای انتخاب لباسی که می پوشد و یا صبحانه ای که قرار است بخورد صرف نمی کند برعکس تمرکز خود را برای کارهای بزرگ تری می گذارد. وی هر روز صبح ۴۵ دقیقه ورزش های کاردیو و تمرین های قدرتی را پیگیری می کند.

 

۳- دواین جانسون

3

 

مسلم است که ورزش کردن، بخش جدایی ناپذیر زندگی این هنرمند پرآوازه است. اندکی پیش نیز در مورد رژیم غذایی و ورزش های او مطالبی را با شما در میان گذاشتیم. او هر روز پیش از طلوع آفتاب از خواب بر می خیزد و شروع به انجام تمرین های ورزشی و رژیم غذایی خود می کند.

وی بعد از نوشیدن یک فنجان قهوه، ورزش های کاردیو را که عموما دویدن و یا ۳۰ تا ۵۰ دقیقه اسکی‌واره یا دستگاه پله نوردی است را پیگیری می کند. جانسون همواره بر رژیم غذایی خود پایبند است و همیشه غذای خود را قبل از رسیدن زمان میل کردن آن، آماده دارد. وی بر این باور است که اگر غذای بیرون نخورید می توانید پول بیشتری را هم برای خودتان ذخیره کنید.

 

۴- جنیفر انیستون

4

 

این بازیگر معروف هالیوود صبح ها بین ساعات ۴:۳۰ تا ۵ از خواب بر می خیزد. چه در مواقعی که در حال بازی در نقشی باشد و چه فراغت بیشتری داشته باشد، شب ها تا دیروقت بیدارست اما روز بعد را نیز با خوابیدن تا ساعت ۸ یا ۹ تلف نمی کند. وی در مصاحبه ای گفته است که صبح ها، ۵ کار زیر را به طور مداوم انجام می دهد:

۱- نوشیدن آب گرم و لیموترش

۲- شستن صورتش

۳- مدیتیشن

۴- خوردن صبحانه

۵- ورزش

 

۵- کیم کارداشیان

17

 

کیم کارداشیان روز خود را با سر زدن به تکنولوژی آغاز می کند. وی ساعت ۶ صبح از خواب بلند می شود و برای چک کردن فرزندش بلافاصله به مانیتور بلکبری یا آیفونی که همواره در کنار تختش است نگاه می کند. اگرچه در مورد تمرین های ورزشی صبحگاهی خود با «کانیا» صحبت می کند با این حال اولین کاری که پس از بلند شدن از جایش انجام می دهد، سر زدن به دخترش «نورث» است.

سپس به مدت یک ساعت می دود و در این فاصله نیز دخترش که معمولا یک ساعت دیرتر از او بلند می شود، از خواب برخاسته است. احتمالا برای یک مولتی میلیونر پرآوازه این شروع خوبی برای یک روز است.

 

۶- اُپرا وینفری

16

 

اُپرا وینفری هم یکی دیگر از چهره های سرشناسی است که روز خود را با مدیتیشن آغاز می کند. او هر روز صبح و پیش از طلوع آفتاب زمانی را به این کار اختصاص می دهد. در طول سالیان طولانی و به همراه «دیپاک چوپرا» در چالشی ۲۱ روزه مدیتیشن ظاهر شد. این امر سبب گردید، هزاران هزار بیننده شوهای تلویزیونی او نیز به این کار مبادرت کنند.

 

 

۷- ریچارد برانسون

7

 

«ریچارد برانسون»، رئیس و بنیان گذار گروه شرکت‌های ویرجین در مورد صبح زود برخاستن خود توضیح می دهد. وی صبح ها ساعت ۵ صبح از خواب بر می خیزد چرا که بر این باورست صبح زود بیدار شدن باعث می شود که فرد بتواند به تمام کارهای روزانه خود رسیدگی کند. همچنین این امکان را نیز به وجود خواهد آورد که بیشتر در کنار خانواده اش باشد و به فعالیت ها و تمرین های ورزشی خود نیز رسیدگی کند.

 

 

۸- وارن بافت

8

 

«وارن بافت» که به عنوان یکی از بزرگ ترین سرمایه گذران جهان محسوب می شود، روز خود را با کتاب خواندن آغاز می کند. مسلم است که به جز کتاب خواندن کارهای دیگری را نیز در طول روز انجام می دهد. وی که لقب Oracle of Omaha را به خود اختصاص داده، تنها با مطالعه مطبوعات وقت خود را نمی گذراند و آنچه قابلیت خواندن دارد را می خواند. در واقع وی ۸۰ درصد از روز خود را با مطالعه کردن سپری می کند.

 

 

۹- آنتونی رابینز

9

 

و اما نویسنده پرفروش ترین کتاب سال نیویورک تایمز، روز خود را چگونه آغاز می کند؟ «آنتونی رابینز» ۱۰ دقیقه از زمان صبح را به خود اختصاص می دهد و برای آنچه دارد شکرگزاری می کند. برای اعضای خانواده و دوستانش نیز دعا می کند و سپس تصور آنچه را که می خواهد در طول روز به انجام برساند را در ذهن خود مجسم می کند.

 

 

۱۰- ملکه الیزابت

 

10

 

ملکه الیزابت دوم، که در طول تاریخ سلطنت بریتانیا، طولانی ترین حکمرانی را بر عهده داشته نیز همچون سایر افراد موفق عادات صبحگاهی خاص خود را پیگیری می کند. «برایان مونی» در کتاب خود با عنوان «در خانه و با ملکه» نوشته است که وی صبح ها ساعت ۷:۳۰ دقیقه از خواب بر می خیزد. از خوردن یک فنجان چای انگلیسی و بیسکویت های برند «ماری» لذت می برد، سپس روزنامه می خواند و به شوهای رادیویی گوش می دهد.

 

۱۱- اسکات آدامز

11

«اسکات آدامز»، کارتونیست و نویسنده «دیلبرت» نیز از افرادی است که برای موفقیت های مداوم خود دلایلی را برشمرده است. وی ابراز داشته که صبح ها ساعت خود را برای ساعت ۵ تنطیم می کند اما ساعت ۳:۳۰ دقیقه از خواب بر می خیزد و هر روز صبح همان صبحانه همیشگی خود یعنی قهوه و یک تکه شکلات محتوی پروتئین را میل می کند. وی در مورد یکنواختی صبحانه ای که میل می کند می گوید، این روند یکنواخت مغز او را همچون یک خلبان اتوماتیک برای خلق مبدعانه آثارش آماده می کند.

 

۱۲- کوین اولری

12

وی که میلیارد و کارآفرینی مشهور و اهل کاناداست نیز صبح ها ساعت ۵:۴۵ دقیقه از خواب بر می خیزد و بازارهای آسیا و اروپا را مورد بررسی قرار می دهد. سپس و در هنگامی که اخبار اقتصادی صبحگاهی را می بیند ورزش می کند.

 

۱۳- جان پل دجوریا

13

«جان پل دجوریا»، میلیاردر و کارآفرین محصولات موی «میچل» بر خلاف بسیاری دیگر از ثروتمندان علاقه چندانی به عجله کردن ندارد و به صورت عامدانه صبح خود را به آرامی آغاز می کند. وی در یکی از مصاحبات خود گفته که پنج دقیقه از صبح را به ریلکس و آرام کردن خود اختصاص می دهد. او از تمرکز بر کارهای روزانه خود پرهیز می کند و تمام حواس خود متوجه شکرگزاری می کند. سپس یک فنجان قهوه یا کاپوچینو می خورد.

 

۱۴- تیم فریس

14

نویسنده کتاب «۴ ساعت کار در هفته» در مورد ۵ دقیقه نخست روز خود سه مورد را بر می شمارد:

  • تخت خود را مرتب می کند
  • به مدت ۲۰ دقیقه مدیتیشن می کند
  • برای کاهش فشار در ستون فقرات خود، بدن خود را آویزان نگه می دارد

وی ترکیبی از چای سیاه چینی میل می کند و احساسات خود را یادداشت می کند.

 

۱۵- میشل گاس

15

وی یکی دیگر از ثروتمندانی است که به صبح زود بیدار شدن عمیقا باور دارد. خانم گاس که مدیرعامل اسبق استارباکس نیز بود صبح خود را با دویدن آغاز می کند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی

درباره ی انعکاس هوش

مردم خوب ایران همیشه جایی برای پیشرفت و شاد بودن را در وجود خود دارند و بایستی با کمک به هم این مهم اتفاق افتاده تا شاهد شادی مردممان باشیم. آموختن راهی برای پیشرفت همه است. انعکاس هوش

مطلب پیشنهادی

عادت افراد منظم! چطور منظم باشیم؟

واژه‌های زیادی وجود دارند که برای بسیاری از ما بار معنایی منفی دارند یا لااقل …

تند خوانی

?تند خوانی : ✅ تندخوانی مثل بسیاری از مهارتهای دیگر آموختنی است و عواملی مثل …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی